Налаштування Windows під SSD

75

SSD накопичувачі з кожним роком робляться все доступнішими, і все більше користувачів вибирають їх для установки операційної системи. У даній статті ми розповімо про налаштування Windows 7/8 під SSD накопичувач.

Для того щоб використовувати SSD накопичувач не обов’язково робити якісь спеціальні настройки. Все буде працювати і так. Але, якщо ви хочете використовувати його максимально ефективно потрібно вдатися до деяких хитрощів.

Перше, що необхідно зробити, це перевірити наявність нової прошивки для вашого SSD накопичувача. Якщо вона є її потрібно оновити. Причому це треба зробити до установки операційної системи на SSD.

Після оновлення прошивки можна приступати до налаштування windows:

Переконайтеся, що ввімкнуто режим AHCI для контролера SATA. Режим AHCI дозволяє підключати SATA диски без вимикання комп’ютера і підвищує швидкодію дискової підсистеми. Перевірити, а також включити або вимкнути режим AHCI можна через БІОС.

Переконайтеся, що включена підтримка команди TRIM. Команда TRIM дозволяє операційній системі більш ефективно працювати з SSD накопичувачем. Для цього запустіть консоль Windows і введіть команду fsutil behavior query DisableDeleteNotify. Якщо ви отримали повідомлення DisableDeleteNotify = 0, значить, підтримка команди TRIM включена.

Відключити функцію System Restore (Відновлення системи). Вимкнути Відновлення системи дозволить заощадити деяку кількість вільно місця на SSD накопичувач і зменшити кількість звернень операційної системи до диска. Для того щоб відключити цю функцію потрібно пройти по шляху: Панель управління – Система – Система і безпека – Додаткові параметри системи – вкладка Захист системи.

Відключити індексацію даних для SSD накопичувача. Індексація даних використовується для прискорення пошуку по диску. Але дана функція приносить мало користі при використанні SSD. Швидкість роботи SSD накопичувача достатньо для швидкого пошуку та без індексації. Для того щоб відключити індексацію відкрийте властивості диска C: і зніміть галочку напроти пункту «Дозволити індексувати вміст файлів на цьому диску на додаток до властивостях файлу». Зберігаємо зміни, у вікні вибираємо другий пункт і ще раз зберігаємо за допомогою кнопки ОК.

Відключення або зменшення розміру файлу підкачки. Якщо у вас великий обсяг оперативної пам’яті ви можете зменшити розмір файлу підкачки або зовсім його вимкнути. Про те, як налаштувати файл підкачки ми вже розповідали в одній зі статей.

Відключення режиму сну. Режим гібернації розроблений для прискорення завантаження системи, що не актуально при використанні SSD диска. Вимкнувши режим гібернації, ви зможете заощадити на диску об’єм дорівнює об’єму вашої оперативної пам’яті. Для того щоб відключити цей режим потрібно ввести в консолі команду powercfg -h off.