Компютер вимикається під час гри

275

Комп’ютерними іграми захоплюються багато. Але, далеко не кожен комп’ютер може легко справлятися з будь-якими сучасними іграми. Однією з найбільш поширених проблем, яка може виникати при запуску вимогливих ігор, є раптова перезавантаження. Комп’ютер просто вимикається під час гри. Це відбувається несподівано, і користувач втрачає не збережений ігровий процес. У даній статті ми розповімо про те, чому комп’ютер вимикається під час гри, а також дамо кілька порад, які допоможуть виправити цю проблему.

Недостатньо потужний або несправний блок живлення

Якщо комп’ютер вимикається під час гри, то в більшості випадків проблема в блоці живлення. Швидше всього блок живлення не справляється з навантаженням, що призводить до раптової перезавантаження комп’ютера.

Якщо раніше все працювало нормально, але після установки нових комплектуючих (наприклад, відеокарти) комп’ютер почав перезавантажуватися, то причина точно в блоці живлення. У цій ситуації це можна стверджувати практично зі сто відсотковою впевненістю.

Якщо ж ніякі нові комплектуючі не встановлювалися, але комп’ютер почав вимикатися під час ігор, то проблеми з блоком живлення також не можна виключати. Але, в подібній ситуації потрібно в першу чергу виключити перегрів процесора і відеокарти.

Для того, щоб протестувати стабільність комп’ютера в цілому і блоку живлення зокрема можна скористатися програмою S&M. Ця програма містить ряд тестів, що створюють велике навантаження на комп’ютер. Так, тест під назвою «Power» призначений спеціально для тестування блока живлення. Якщо ваш комп’ютер вимикається під час роботи даного тесту, то, швидше за все проблема в блоці живлення.

Перегрів процесора

Ще однією досить поширеною причиною виключення комп’ютера під час гри є перегрів процесора. Перевірити температуру процесора під час гри досить просто. Для цього скачайте і встановіть програму HWmonitor.

Компьютер выключается во время игры: программа hwmonitor

Після запуску програми HWmonitor запустіть гру і пограйте деякий час. Після цього перейдіть на програму HWmonitor і перевірте температуру процесора.

Програма HWmonitor відображає три значення температури: Value (поточна температура), Min (мінімальна температура, зафіксована за час роботи програми), Max (максимальна температура, зафіксована за час роботи програми). Природно нас цікавить саме максимальна температура.

Якщо ваш процесор під навантаженням нагрівається до температури ваше 65 градусів Цельсія, то у вас проблеми з перегрівом. Не факт, що комп’ютер перевантажується саме від цього, але температуру процесора потрібно знизити. Для цього можна встановити додатковий вентилятор в системний блок.

Бувають ситуації, коли комп’ютер вимикається так швидко, що заміряти температуру за допомогою програм просто не можливо. У такій ситуації вам необхідно зайти в БІОС відразу після раптової перезавантаження комп’ютера. В БІОС ви зможете подивитися поточну температуру вашого процесора.