Компютер перезавантажується сам по собі

64

Раптова перезавантаження — один з найбільш типових симптомів несправного комп’ютера. Причиною таких перезавантажень може бути все що завгодно, тому така проблема часто ставить у глухий кут навіть досить досвідчених користувачів ПК. У даній статті ми розглянемо найпоширеніші проблеми, які можуть призводити до того, що комп’ютер перевантажується сам по собі.

Перегрів. Перегрів — досить поширена причина неочікуваних перезавантажень комп’ютера. Тому якщо комп’ютер перезавантажується сам по собі, то перше, що слід перевірити температуру його основних компонентів. Зокрема температуру процесора, відеокарти, жорстких дисків і чіпсета материнської плати. Температуру компонентів комп’ютера можна перевірити за допомогою спеціальних програм. Наприклад, таких як HWmonitor.

Віруси. Зараження комп’ютера вірусами — це ще одна поширена причина перезавантажень. Встановіть антивірус і перевірте комп’ютер. Якщо антивірус вже встановлено, скористайтесь антивірусними сканерами Kaspersky Removal Tool і Dr.Web CureIt. Перевіривши комп’ютер за допомогою цих програм, ви зможете переконатися в тому, що ваш комп’ютер не заражений.

Конфлікт програмного забезпечення. У деяких випадках конфлікт програмного забезпечення може призводити до зависань операційної системи і перезавантажень. Найчастіше причиною такого конфлікту стають антивіруси. Два антивіруса встановлені на одному комп’ютері можуть призводити до того, що комп’ютер буде перезавантажуватися сам по собі.

Проблеми з драйверами. Невідповідні для вашого комп’ютера драйвери можуть призводити до раптовим перезавантаженням. Видаліть або перевстановіть драйвери, які ви встановлювали останнім часом, можливо, саме вони призводять до перезавантаження.

Проблеми з комплектуючими. Якщо ви недавно встановлювали в комп’ютер нові комплектуючі, то швидше всього причина перезавантажень саме в них. Поверніть комп’ютер до попередньої конфігурації. Якщо після цього перезавантаження зникнуть, значить, проблема саме в цьому.

Проблеми з електрикою. Навіть невеликі перепади напруги можуть призводити до того, що комп’ютер буде перезавантажуватися. Це особливо помітно на комп’ютерах з старим або неякісним блоком живлення. Щоб вирішити цю проблему, встановіть джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

Проблеми з блоком живлення. Дешеві блоки живлення мають властивість дуже швидко витрачати свій ресурс роботи. У більшості випадків, проблеми з блоком живлення проявляються у вигляді раптових перезавантажень під час сильного навантаження на комп’ютер, наприклад, під час роботи вимогливих ігор.