Компютер перезавантажується під час гри

148

Перезавантаження комп’ютера під час гри – одна з найбільш поширених проблем серед любителів комп’ютерних ігор. Рано чи пізно з цією проблемою стикається будь-який геймер. В даному матеріалі ми розглянемо чотири найбільш ймовірні причини, які можуть призводити до подібної ситуації.

Причина № 1. Перегрів процесора.

Якщо ваш комп’ютер перезавантажується під час гри, то перше, що потрібно перевірити температуру процесора. Якщо температура процесора виходить за рамки норми, то спрацьовує захист і комп’ютер йде на перезавантаження. Така поведінка комп’ютера покликане врятувати процесор від згоряння в разі проблем з охолодженням.

Перевірити процесор на перегрів можна кількома способами. Найпростіший варіант, відразу після перезавантаження комп’ютера зайти в BIOS і подивитися яка там температура. Якщо там щось близько 70 градусів, то, швидше за все причина в перегріві.

Також ви можете не чекати чергового перезавантаження комп’ютера, а спостерігати за температурою процесора в режимі реального часу. Для цього можна використовувати різні програми. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму Core Temp. Запустіть цю програму, створіть навантаження на процесор і спостерігайте за температурою.

температура процессора в Core Temp

Нормальна температура процесора залежить від конкретної моделі. Але, в середньому нормальним вважається значення в 65 градусів Цельсія. Якщо ваш процесор прогрівається вище цієї позначки, то це перегрів і цілком ймовірно перезавантаження під час гри відбуваються саме з цієї причини.

Причина № 1. Перегрів відеокарти.

Також потрібно перевірити температуру відеокарти. Оскільки в особливо запущених випадках її перегрів також може призводити до перезавантаженням. Перевіряти температуру відеокарти найзручніше за допомогою безкоштовної програми GPU-Z. Запустіть цю програму на вашому комп’ютері, перейдіть на вкладку «Sensors» і створіть навантаження на відеокарту.

температура видеокарты в GPU-Z

Якщо температура відеокарти перевищить 80 градусів, то цілком ймовірно, що комп’ютер перезавантажується саме із-за перегріву відеокарти.

Причина № 3. Проблеми з харчуванням.

Якщо ви перевірили температуру процесора і відеокарти, і вона виявилася в нормі, то наступне, що варто перевірити це блок живлення (БЖ). Якщо блок живлення недостатньо потужний або він просто старий, то під час комп’ютерних ігор, коли комплектуючі комп’ютера споживають максимум потужності, блок живлення може не справлятися. В таких ситуаціях і відбувається перезавантаження комп’ютера.

Перевірити блок живлення вже не так просто, як процесор або відеокарту. Звичайно є деякі програми, які мають окремі тести для перевірки блоку живлення. Наприклад, у програмі S&M є функція «Power», яка відповідає за перевірку блоку живлення.

тест блока питания в программе S&M

Але, повністю довіряти таким тестам не можна. Самою надійною перевіркою буде установка іншого, свідомо робочого блоку живлення. Встановіть робочий блок живлення на комп’ютер і спробуйте повторити ситуацію, під час якої комп’ютер перезавантажувався в минулому. Наприклад, запустіть гру, з якої раніше були проблеми. Якщо ситуація буде повторюватися з іншим блоком живлення, значить причину перезавантажень потрібно шукати в іншому місці. Якщо ж перезавантаження комп’ютера припиняться, значить пора купувати новий БЖ.

Причина № 4. Програмні проблеми.

Якщо ви перевірили температуру процесора і виключили поломку блоку живлення, то, можливо, ваша проблема на програмному рівні. Спробуйте оновити драйвери відеокарти або видаліть старі драйвери відеокарти і виконайте повну переустановку. Якщо причина перезавантажень комп’ютера була в драйвери відеокарти, то така процедура повинна вирішити цю проблему.

удаление драйверов видеокарты

Також не можна виключати зараження вірусами. Спробуйте перевірити комп’ютер за допомогою безкоштовних сканерів Kaspersky Virus Removal Tool або Dr.Web CureIt!. Якщо вдасться знайти і знешкодити віруси, то перезавантаження повинні припинитися.