Компютер довго вимикається

44

Якщо комп’ютер довго вимикається, то це може створювати серйозні незручності. Як правило, такий глюк проявляється на комп’ютерах заражених вірусами або на комп’ютерах з великою кількістю встановлених програм. У даній статті ми спробуємо розібратися з цією проблемою.

Чому комп’ютер довго вимикається?

Віруси. Найбільш типова і розповсюджена проблема. Навіть якщо у вас встановлений платний і популярний антивірус, це не гарантує 100% захисту. Тому вирішувати проблему повільного вимкнення комп’ютера потрібно саме з перевірки на віруси. Скачайте програми Dr Web CureIt і Kaspersky Virus Removal Tool. З допомогою даних програм ви зможете перевірити ваш комп’ютер на віруси.

Велика кількість запущених програм. Часто причиною для довгого вимикання комп’ютера є запущені програми. Багато користувачі мають звичку тримати запущеними десятки не потрібних програм. Вони висять в пам’яті і при виключенні комп’ютера операційна система змушена спочатку закрити всі програми. Природно це займає деякий час, це призводить до того, що комп’ютер може виключатися дуже довго. Для того щоб позбутися від зайвих програм перевірте автозавантаження і вимкніть автоматичний запуск непотрібних програм.

Зависання запущених системних служб. Якщо ви перевірили комп’ютер на віруси і відключили автозавантаження не потрібних програм, але ситуація не покращилася, то можливо проблема в зависанні системних служб. Для того щоб вирішити цю проблему, необхідно внести зміни до реєстру Windows.

Спочатку нам необхідно запустити Редактор реєстру. Для цього з допомогою комбінації клавіш Win+R викликаємо меню «Виконати». У вікні вводимо команду «regedit» і натискаємо enter.

Під час вимикання комп’ютера операційна система повинна вимкнути всі запущені системні служби. Якщо служба зависає, то операційна система очікує деякий час, після чого завершує роботу цієї служби примусово. Час очікування визначається ключем реєстру. Даний ключ знаходиться за адресою KEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout.

Реєстр

За замовчуванням, цей ключ відводить на закриття завислих служб 20000 мілісекунд (20 секунд). Якщо комп’ютер довго вимикається, то є сенс зменшити цей параметр до 5 секунд, для цього змінюємо значення WaitToKillServiceTimeout на 5000.

Недостатньо місця на системному диску. Недостатня кількість вільного місця на системному диску може призводити до довгого вимикання комп’ютера, а також до інших помилок. Тому потрібно стежити, щоб на тому системному диску завжди залишалося кілька гігабайт вільного місця.

Проблеми з жорстким диском. Проблеми з жорстким диском також можуть призводити до повільного вимикання комп’ютера. Якщо ваш комп’ютер підвисає при копіюванні файлів або видає скрегіт або інші неприродні звуки, то цілком можливо, що ваш жорсткий диск вмирає. У цьому випадку пора подбати про збереження файлів, які зберігаються на цьому диску.