Комплексний захист компютера в мережі

45

Сьогодні як ніколи мільйонам користувачів інтернету загрожують багато небезпек, такі як крадіжка особистості, особисті дані, сайтів, зараження комп’ютера різноманітними вірусами і багато іншого. По всьому світу ведеться боротьба за збереження даних і захист комп’ютера. Що ж можна зробити, щоб захистити свій ПК від шкідливого використання. Насправді елементи захисту досить прості. Головне ними регулярно користуватися.

Почнемо з антивірусної програми. В якійсь мірі вона буде ключовим рішенням і захисницею вашого комп’ютера. Багатьох цікавить, який антивірус поставити на свій комп’ютер. Звичайно, деякі антивірусні програми більш розкручені і популярні, ніж інші. Про це можна дізнатися з рейтингу антивірусних програм. Проте здебільшого різниця між ними всіма не суттєва, оскільки всі працюють за одним принципом. Часто крутим антивирусником служить та програма, творці якої найшвидше оновлюють базу даних. В іншому вони однакові. Єдине на що варто звернути увагу це наявність функції захисту в реальному часі. Така функція є не у всіх програмах, але корисна вона тим, що надає захист при роботі в мережі, блокуючи різні атаки і повідомляючи про це. Підводячи підсумки по антивірусної програми можна виділити, що важливим елементом захисту буде служити своєчасне оновлення. Крім того перевагу платних програм від їх безкоштовних аналогів полягає в наявності додаткових функцій, що забезпечують захист при здійсненні покупок та інших нюансах.

Багато атаки на комп’ютер спрямовані на слабку ланку в операційній системі або інших використовуваних на комп’ютері програм. Щоб зловмисник не пошкодив працездатність комп’ютера необхідно включити оновлення операційної системи і закачувати його регулярно. На захист ПК входить також використання лише ліцензійних програм, оскільки інші викачані з інтернету можу бути або заражені або містити файли, які будуть запам’ятовувати ваші паролі, здійснені платежі і при включенні комп’ютера в мережу будуть передавати їх хакеру.

Ще один необхідний елемент захисту. Не прагніть до того, щоб браузер запам’ятовував ваші паролі до сайтів, а навпаки, виходячи з відвіданого сайту або пошти, натисніть кнопку «вихід». Також не зберігайте конфіденційну інформацію у себе на комп’ютері. Краще записувати все на листочок. А якщо ви не користуєтеся інтернетом на даний момент – відключайте його.