Кнопка Пуск у Windows 8

53

У новій операційній системі Windows 8 чимало помітних змін і нових функцій. Більшість з цих змін дуже корисні і дозволяють працювати більш ефективно. Але одна зі змін викликало чимало критики, як з боку експертів, так і з боку звичайних користувачів. Компанія Microsoft прийняла рішення відмовитися від меню Пуск, яке завжди було незамінною частиною інтерфейсу Windows. Замість меню пуск користувачам пропонується використовувати стартовий екран з плитковим інтерфейсом. Багатьом користувачам не подобається новий інтерфейс, і вони хочуть повернути кнопку пуск в Windows 8. У даній статті ми розглянемо ряд програм, які дозволяють вирішити цю проблему.

Start8

(http://www.stardock.com/products/start8/)

Програма Start8 від компанії Stardock є одним з кращих рішень. Компанія Stardock давно займається розробкою різних утиліт для операційної системи Windows. Тому не дивно, що їх продукт виявився самим якісним і просунутим.

Кнопка Пуск в Windows 8: Start8

Програма Start8

Програма Start8 дозволяє вибрати один з декількох стилів меню Пуск. Можна вибрати стиль, у якому меню Пуск буде практично точною копією меню Windows 7. Також користувачеві доступна кнопка Пуск виконана в стилі стартового екрану Windows 8.

За замовчуванням програма Start8 повністю замінює стартовий екран Windows 8. Але при бажанні користувач може зробити доступним меню Пуск, так і стартовий екран. Крім цього Start8 дозволяє відключити активні кути, які запускають бічні панелі Windows 8. Це дозволяє повністю приховати стартовий екран і плитковий інтерфейс.

Кнопка Пуск в Windows 8: Start8

Меню Пуск від Start8

Програма Start8 є умовно-безкоштовною. Після тестового періоду в 30 днів вам доведеться її купити. Ціна становить 50 євро.

ViStart

(http://lee-soft.com/vistart/windows-8-start-menu.html)

Ще одна якісна програма для установки кнопки пуск в Windows 8. Дана програма дозволяє створити практично точну копію класичного меню Пуск Windows 7. Меню Пуск від програми ViStart навіть оснащене ефектом Aero. Спочатку програма створювалася для установки нового меню Пуск в операційну систему Windows XP, але зараз її можна використовувати і для Windows 8.

Кнопка Пуск в Windows 8: ViStart

Меню Пуск від ViStart

Незважаючи на точне копіювання меню “Пуск”, програма ViStart значно поступається рішенням від компанії Stardock. Ніяких додаткових налаштувань тут не передбачено. Також немає можливості відключити активні кути.

Єдине що можна змінити зовнішній вигляд меню Пуск. Для цього потрібно завантажити нові скіни з офіційного сайту програми.

Classic Shell

(http://classicshell.sourceforge.net/)

Classic Shell це досить просунуте рішення, яке може конкурувати з програмою від Stardock. Дана програма це цілий набір утиліт, які дозволяють привести зовнішній вигляд Windows 8 до класичного вигляду.

Кнопка Пуск в Windows 8: Classic Shell

Програма Classic Shell

Що стосується самого меню Пуск, то Classic Shell пропонує три стилі: Windows Classic (класичне меню Пуск Windows XP), Windows XP (стандартне меню Пуск Windows XP і Windows Vista/ Windows 7 (меню пуск в стилі Windows 7). Крім вибору стилю користувачеві доступні скіни.

Кнопка Пуск в Windows 8: Classic Shell

Меню Пуск від Classic Shell


Відмінною рисою Classic Shell можна вважати величезну кількість різноманітних налаштувань. Користувач може налаштувати практично все, що так чи інакше стосується меню Пуск.

Power8

(https://code.google.com/p/power8/)

Power8 це безкоштовна програма з відкритими вихідними кодами. За допомогою даної програми можна додати кнопку пуск на панелі завдань. Однак програма не перенастроює клавіші Windows на клавіатурі, при її натисканні також як і раніше запускається стартовий екран.

Кнопка Пуск в Windows 8: Power8

Меню Пуск від Power8

Саме меню Пуск від Power8, також не вражає. Воно має невеликий розмір, і користуватися ним не дуже зручно, крім цього відсутній рядок пошуку.