Інтерфейс сайту – приклад онлайн гід «Цікавий Київ»

На що звернути увагу при розробці інтерфейсу сайту та які інструменти використовувати. Розгляд на прикладі онлайн гіду «Цікавий Київ».

При розробці сайту особливу увагу варто враховувати різниці між мобільною версією та версією для ПК. В наш час більше уваги надають на присутність мобільної версії. «Цікавий Київ» відрізнив три варіанти. коли сайт старий та створювався без мобільної версії: або створювати окрему мобільну версію, або оптимізувати існуючу під мобільні пристрої. Більш розвинена перенести сайт на інший шаблон з застосування іншого двигуна.


Створювати додаткову мобільну версію доволі складно. Робиться дублікат який розміщується на субдомен та окремо заливається на хостінг. Це непоганий варіант, якщо інформація на сайті часто не доповнюється. Переміщення інформацій з врахуванням перелінковки та варіанту верстання. Для прикладу «Цікавий Київ» навіть не розглядав цей варіант, тому що постійно доповнюються матеріали. Тому цей варіант не зовсім зручний, також додатково варто вказувати іншу url адресу при розміщенні рекламних блоків чи залученні трафіку.


Оптимізація існуючої версії під мобільні пристрої навіть не розглядалася онлайн гідом «Цікавий Київ» читайте чому: цей варіант може підійти, коли у Вас в інтерфейсі мало блоків меню. Головні вимоги: розмір шрифту, відстань між лініями тексту, зображення. Можливість оптимізації розміру шрифту, збільшивши його для мобільної версії дозволить оптимізувати без додаткових зусиль. Якщо відстань між пунктами меню можна змінювати, щоб було зручно користувачу натиснути на потрібний пункт. це полегшить адаптацію. Розмір зображень має бути невеликим, це стосується і зображень інтерфейсу чи логотипу компанії. Щоб завантаження мобільної версії не перевищувало необхідний відрізок часу.


Перенесення на інший шаблон було застосовано онлайн гідом «Цікавий Київ». При перенесенні на інший шаблон, зараз дуже популярні WordPress з існуючою мобільною версією, враховується кількість сторінок. Бажано переносити зі збереженням url адреси сторінки, якщо кількість сторінок перевищує 500 то займе не один день. Потрібно зберігати та відновлювати всі варіанти верстання з розміщенням посилань та ілюстрацій.


При оптимізації враховується особливість інтерфейсу, більшість мобільних версій сайту не мають блоків меню. Тому для онлайн гіду «Цікавий Київ» для доброї навігації по сайту, обов’язково розмістив блок меню. Також варто не гребувати перелінковкою, тобто суміжні матеріали за тематикою варто розміщувати або окремими блоками, або текстом. Якщо ваша мобільна версія не передбачає такої можливості, обов’язково вказуйте всю потрібну інформацію на сторінку входу.


Приклад Цікавий Київ