Хмарне сховище даних

227

Хмарне сховище даних це онлайнове сховище для файлів. Завантаживши файли у таке сховище, ви зможете отримати до них доступ з будь-якої точки світу, де є Інтернет. По суті це онлайн-флешка, яку не потрібно носити з собою і яку ви ніколи не забудете будинку.

З технічної сторони хмарне сховище даних відрізняється від звичайних серверів для зберігання файлів тим, що для зберігання даних використовується величезна кількість серверів. І ваші файли можуть бути розкидані по різних серверах. Але не хвилює внутрішня структура сервісу. З його точки зору хмара це один великий сервер з яким він працює.

Зараз хмарні сховища даних набирають величезну популярність. Їх використовують не лише комерційні структури, але і приватні користувачі.

Хмарні сховища даних: популярні сервіси

Dropbox – найбільш популярний сервіс такого роду. Сервіс працює вже багато років і за цей час встиг обзавестися великою кількістю шанувальників. При реєстрації користувач отримує 2 Гб безкоштовного вільного місця в хмарному сховищі. Може здатися, що це дуже мало, але сервіс пропонує ряд способів, за допомогою яких ви можете безкоштовно розширити простір під свої файли до 22 Гб.

Крім цього є можливість купити вільне місце. Dropbox пропонує два тарифних плани 50 Гб за 10 доларів в місяць і 100 Гб за 20 доларів.

Працювати з файлами Dropbox можна як за допомогою звичайного браузера так і використовуючи спеціальні програми клієнт, версії якого існують під всі популярні платформи.

Google Drive – хмарне сховище даних від компанії Google. Сервіс з’явився давно і на даний момент пропонує користувачам 5 безкоштовних гігабайт вільного місця для зберігання файлів. Крім безкоштовного вільного місця користувачам доступні тарифні плани на 25 і 100 Гб за 2,5 і 5 доларів в місяць. Що істотно дешевше пропозиції від Dropbox.

Google Drive був побудований на базі старого сервісу Google Docs. З цього Google Drive надає значно більше функцій ніж звичайний сервіс для зберігання даних. Користувачі Google Drive можуть створювати текстові документи, презентації, електронні таблиці та інші документи прямо в інтерфейсі браузера. При цьому всі створені таким чином файли не витрачають вільне місце у сховищі.

В цілому Google Drive більш зручний, ніж Dropbox. Інтерфейс сервісу більш простий і інтуїтивно зрозумілий.

SkyDrive –сервіс хмарного зберігання файлів від компанії Microsoft. При реєстрації користувачам доступно 7 Гб вільного простору, які можна розширити за допомогою платних тарифів. У SkyDrive сузествует 3 платних тарифу: на 20, 50 і 100 гб за ціною 310, 780 і 1570 рублів в рік, що навіть дешевше ніж в Google Drive.

Також як і в Google Drive користувачі можуть створювати офісні документи прямо в браузері. Інтерфейс офісних онлайн додатків один в один повторює інтерфейс програм з Office 2010. Тому розібратися з ними не складе праці.

SkyDrive можна було б назвати найкращим хмарним сховищем, але є один досить значний мінус. Максимальний розмір файлу, який можна завантажити в дане сховище, обмежений 50 мебайтами.

Яндекс.Диск – хмарне сховище даних від пошукової системи Яндекс. Даний сервіс знаходиться на стадії тестування і доступ до нього можливий тільки по запрошеннях. Інтерфейс сервісу Яндекс.Диск є частиною інтерфейсу Яндес Пошти. Також присутні програми-клієнти для роботи з усіма популярними платформами.

При реєстрації користувачеві доступно 3 Гб вільного місця, яке можна безкоштовно розширити до 10 Гб. Інформації про платний розширенні відведеного місця поки що немає.