Характеристики відеокарти

65

Відеокарта – один з основних компонентів комп’ютера. Вона відповідає за обробку графіки та виведення зображення на екран монітора. Тому при виборі відеокарти дуже важливо звертати увагу на її характеристики. Оскільки саме від характеристик відеокарти залежить, чи зможе вона задовольнити всі вимоги користувача.

У даній статті ми розглянемо основні характеристики сучасних відеокарт. А також розповімо про те, як використовувати цю інформацію для того, щоб не помилитися при виборі відеокарти.

Графічний процесор (чіп)

Перше на що слід звернути увагу при виборі відеокарти це графічний процесор. Від моделі графічного процесора залежать всі інші характеристики відеокарти.

Компанія NVIDIA називає свої графічні процесори наступним чином: GeForce GTX 123.

Де 123 – це числове позначення, яке вказує на положення даного графічного чіпа в лінійці відеокарт від NVIDIA. Перша цифра (1) вказує на покоління відеокарти. На даний момент останнім поколінням відеокарт є GeForce GTX 7xx. Друга (2) і третя (3) цифри вказують на положення даного графічного чіпа в лінійці відеокарт поточного покоління. Чим більше цифри 2 і 3 тим більш високого рівня дана відеокарта. Таким чином, відеокарта GeForce GTX 780 продуктивніше GeForce GTX 770, а GeForce GTX 770 могутніше, ніж GeForce GTX 760.

Компанія AMD використовує дуже схожу схему позначення своїх графічних чіпів. Чіпи від компанії AMD позначаються наступним чином: Radeon HD1234. Де цифра 1 вказує на покоління графічного чіпа, а цифри 2, 3 і 4 вказують на положення чіпа всередині поточного покоління.

Тепер розглянемо реальні характеристики відеокарт.

Тактова частота графічного процесора

Тактова частота графічного процесора це одна з найважливіших характеристик відеокарти. Як правило, тактова частота графічного процесора відеокарти вказується в мегагерцах (МГц), рідше використовуються гігагерци (ГГц). Чим вище тактова частота, тим швидше процесор обробляє інформацію, а це безпосередньо впливає на продуктивність відеокарти.

Необхідно відзначити, що один і той же графічний процесор в різних відеокартах може працювати на різних частотах. Так трапляється, тому що у деяких моделях відеокарт використовується заводський розгін.

Обсяг відеопам’яті

Обсяг відеопам’яті – це характеристика, на яку багато хто не досвідчені користувачі звертають занадто багато уваги. Це відбувається з-за не дуже чесної реклами, в якій робиться акцент в першу чергу на просту і всім зрозумілу ідею, про те, що чим більше пам’яті, тим швидше працює пристрій.

Насправді, все зовсім не так і на обсяг пам’яті в принципі можна навіть не звертати уваги. Менше ніж потрібно, для даної моделі відеокарти, виробник не встановить. А от більше – встановлюють із задоволенням. Знову ж таки, це робиться для того, щоб привернути увагу не досвідчених користувачів.

З іншого боку, якщо бюджет, виділений на покупку відеокарти, дозволяє, то можна спокійно купувати модель з великим об’ємом пам’яті. У будь-якому випадку, це точно не зашкодить.

Тип пам’яті

Тип пам’яті вже більш вагома характеристика відеокарти. Зараз у продажу можна знайти відеокарти з такими типами відеопам’яті: DDR3, GDDR3, GDDR4 і GDDR5. Що потрібно знати про типи відеопам’яті, так це те, що GDDR3 краще, ніж DDR3, GDDR4 краще, ніж GDDR3, а GDDR5 відповідно краще, ніж GDDR4.

На даний момент, більшість сучасних відеокарт встановлюється пам’ять типу GDDR3 або GDDR5. Пам’ять GDDR3 використовується в дешевих відеокартах, тоді як GDDR5 у відеокартах середнього і високого рівня.

Частота відеопам’яті пам’яті

Частота відеопам’яті – це характеристика, що впливає на швидкість обміну даними між процесором і пам’яттю. Природно швидкість обміну даними між процесором і пам’яттю впливає на загальну продуктивність пристрою. Тому чим вище частота відеопам’яті, тим краще.

Розрядність шини пам’яті

Розрядність шини пам’яті – це ще одна характеристика, що впливає на швидкість обміну даними між процесором і пам’яттю. Зараз у продажу можна знайти відеокарти з розрядністю шини пам’яті: 32, 64, 128, 196, 256, 384, 512 і 768 біт.

Відеокарти з розрядністю шини пам’яті не менше 128 біт – це дешеві пристрої для офісного використання. Відеокарти середнього рівня і вище оснащуються шиною з розрядністю від 128 біт.

Роз’єми для підключення до монітора

Важливим параметром є роз’єми на задній панелі відеокарти, призначені для підключення до монітора. У більшості випадків для підключення до монітора використовується роз’єм DVI. Такий тип підключення підтримують більшість відеокарт і моніторів.

Але, якщо ви плануєте підключати до комп’ютера телевізор за допомогою порту HDMI або проектор з допомогою порту VGA, то необхідно переконатися, що обрана відеокарта оснащена потрібне вам портом.