Гріється процесор на компютері: що робити?

62

Процесор – один з основних споживачів енергії в комп’ютері, а також один із самих гарячих компонентів. Тому він потребує постійного відвід тепла. Якщо відвід тепла від процесора порушується, то це одразу призводить до його нагрівання. У цьому матеріалі ми розповімо про те, що робити якщо процесор комп’ютера гріється вище нормальних значень температури.

Причина № 1. Процесор гріється із-за пилу.

Якщо на вашому комп’ютері гріється процесор і його температури виходять за рамки норми, то перше, що варто зробити, це очистити радіатор процесора від пилу. Для цього потрібно повністю знеструмити комп’ютер, зняти бічну кришку і акуратно видалити пил. Якщо у вас стандартний невеликий радіатор і він не сильно забитий пилом, то його можна очистити, не знімаючи з процесора. Для цього можна скористатися пензликом для малювання, ватною паличкою або стисненим повітрям.

Пил в радіаторі процесора

Якщо ж радіатор великий або він сильно забитий пилом, то для повноцінного очищення його доведеться зняти з процесора.

Причина № 2. Процесор гріється з-за проблем з вентилятором.

Вентилятор або кулер покликаний проганяти повітря через ребра радіатора і тим самим відводити від нього тепло. Якщо несправний вентилятор не обертається, то це неминуче призведе до підвищення температури процесора. Також вентилятор може бути повністю або частково заблокований пилом або кабелями, які бовтаються всередині комп’ютерного корпусу.

вентилятор процессора

Вентилятор процесора і дроти

Для того щоб перевірити як працює вентилятор на процесорі, увімкніть комп’ютер з відкритою бічною кришкою і поспостерігайте за ним. Якщо вентилятор не обертається або щось перешкоджає його нормально роботі, то це треба обов’язково виправити.

Причина № 3. Процесор гріється через погане охолодження комп’ютера.

Також причиною перегріву процесора може стати погане охолодження комп’ютера в цілому. Для максимально ефективного охолодження комп’ютера повітря в ньому повинен постійно рухатися. Свіже прохолодне повітря повинен всмоктуватися в корпус з передньої, бічної й нижньої стінки комп’ютерного корпусу, а гаряче повітря повинно видуватися з корпусу через задню і верхню стінку. Такий рух повітря найбільш оптимально і забезпечує нормальне охолодження всіх компонентів.

охлаждения компьютера

Правильне охолодження комп’ютера

Якщо у вашому комп’ютерному корпусі немає такої циркуляції або вона занадто слабка, то це може призводити до того, що система охолодження процесора перестане справлятися з відведенням тепла і процесор почне істотно нагріватися. В цьому випадку потрібно поліпшити рух повітря за рахунок установки додаткових вентиляторів.

Причина № 4. Процесор гріється з-за проблем з термопастою.

Пересохла термопаста може призводити до істотного нагрівання процесора навіть у добре охолоджуваних комп’ютерних корпусах. Тому якщо ви все випробували, але ваш процесор продовжує грітися вище нормальних значень, то можливо вам варто поміняти термопасту.

засохшая термопаста на радиаторе процессора

Засохла термопаста на радіаторі процесора

Для цього потрібно зняти систему охолодження процесора, зняти процесор, видалити стару засохлу термопасту, нанести на процесор свіжу термопасту і зібрати все назад. Більш докладно про цю процедуру ви можете почитати в нашій старій статті про заміну термопасти.