Флешка не відкривається і просить відформатувати

174

Флешки є одним з найбільш популярних способів переміщення файлів від одного комп’ютера до іншого. Таку популярність флешки завоювали завдяки великому об’єму, високій швидкості роботи і універсальності. Але, у флешок є і недоліки. Наприклад, вони не відрізняються великою надійністю.

Користувачі, які активно користуються флешками, знають, що флешка може перестати працювати в будь-який момент. Однією з типових проблем є ситуація, коли флешка не відкривається і просить відформатувати диск. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як діяти, якщо ви зіткнулися саме з такою неприємністю.

Якщо ваша флешка не відкривається і видає повідомлення «Перш ніж використовувати диск у приводі його потрібно відформатувати», то це означає, що її файлова система пошкоджена, і операційна система не може її використовувати. У більшості таких випадків файли, що зберігаються на флешці, залишаються неушкодженими. Тому не варто панікувати і раніше часу оплакувати втрачені документи.

По-перше, якщо ви зіткнулися з такою проблемою – не треба форматувати флешку до того, як ви відновите з неї всі дані. Це підвищить ваші шанси на успішне відновлення файлів.

А по друге, для відновлення знадобиться спеціальна програма для відновлення файлів. Більшість таких програм платні, а ті, які вміють коректно працювати з флешками взагалі всі платні. У даній статті ми продемонструємо відновлення файлів з флешки на прикладі платної програми [email protected] File Recovery 12.

Отже, запускаємо програму [email protected] File Recovery. У лівому бічному виділяємо флешку, яка не відкривається і просить відформатувати диск.

флешка в программе Active@ File Recovery

Далі натискаємо на кнопку «Super Scan» у верхній частині вікна програми.

запуск сканирования флешки

Після цього перед вами повинно відкритися вікно з налаштуваннями сканування. Тут потрібно вибрати файлову систему, яка використовувалася на флешці. У нашому випадку це NTFS. Якщо ви не знаєте, яка файлова система використовувалася на флешці, то можете відзначити кілька файлових систем відразу. Після вибору файлової системи натискаємо на кнопку «Scan».

настройки сканирования флешки

Далі потрібно почекати, поки програма завершить сканування вашої флешки. В моєму випадку сканування зайняло трохи більше 10 хвилин.

процесс сканирования флешки

Після того як сканування завершиться в лівому бічному меню з’явиться розділ «SuperScan», а в ньому ваша флешка. Виділіть флешку мишкою і в правій частині екрану ви побачите файли, які на ній зберігалися. Для того щоб відновити файл, потрібно викликати контекстне меню (клік правою кнопкою мишки) і вибрати пункт «Recover».

восстановление файлов с флешки

Далі перед вами відкриється вікно, в якому потрібно вибрати папку для збереження відновленого документа. Виберіть потрібну папку і натисніть на кнопку «Recover».

выбор папки для восстановления файлов

Після натискання на кнопку «Recover» почнеться процес відновлення. Час відновлення залежить від розміру файлу.

процесс восстановления файлов с флешки

Все, після цього у вибраній папці з’явиться відновлений файл.

Якщо на флешці було багато файлів, і ви не можете знайти потрібний вам документ, то ви можете відновити всі файли відразу. Для цього виділіть всі файли і запустіть їх відновлення, так як це описано вище. Крім цього, після того як ви провели сканування флешки, ви можете скористатися пошуком файлів. Для цього виділіть флешку в лівому бічному меню, і натисніть на кнопку «Search».