FastStone Image Viewer: детальний огляд

56

Сучасна цифрова фотографія дозволила будь-якому охочому робити знімки практично в необмеженій кількості. Більше не потрібно економити плівку, і не обов’язково роздруковувати фотографії, все зберігається в комп’ютері. Зараз у будь-якого фотолюбителя на комп’ютері зберігаються тисячі фотографій.

FastStone Image Viewer (або FS Image Viewer) – це одна з найпопулярніших програм для перегляду, редагування і керування фотографіями. Програма має величезний набір функцій, яких буде більш ніж достатньо будь-якому фотографу любителю. При цьому програма повністю безкоштовна, і її можна завантажити з офіційного сайту (www.faststone.org/download.htm).

Також FastStone Image Viewer регулярно оновлюється, з’являються нові функції. На момент написання статті актуальною версією програми є 4.6. Крім цього програма повністю русифікована. Тому розібратися з її можливостями не складе ніякої праці.

З допомогою FS Image Viewer можна працювати з фотографіями у всіх популярних форматах. Програма підтримує BMP, GIF, CUR, ICO, JPEG, JPEG 2000, PCX, PNG, TGA, PSD, TIFF і WMF. Крім цього FS Image Viewer дозволяє переглядати деякі RAW-від популярних формати фотокамер (CRW, NEF, PEF, CR2, RAF, ORF, MRW, SRF і DNG).

Інтерфейс програми FastStone Image Viewer складається з двох частин: повноекранний інтерфейс для перегляду та редагування фотографій, а також файловий менеджер для управління вашим фото-архівом.

При відкритті будь-якої фотографії з допомогою звичайного подвійного клацання) відкривається повноекранний інтерфейс для перегляду і редагування. Цей інтерфейс має заховані панелі з інструментами. Відкрити ці панелі можна, якщо наблизити вказівник мишки до правого, лівого, верхнього або нижнього краю екрану.

Одну з цих панелей ви можете бачити на скріншоті. Це панель, призначена для запуску інструментів редагування фотографії. Цю панель можна вважати головною, саме її ви будете використовувати найчастіше. Серед основних функцій, які можна запустити з цієї панелі, потрібно відзначити такі функції як: обрізання фотографії, зміна розміру, видалення червоних очей, корекція освітленості, корекція кольорів, корекція рівнів, корекція кривих і різкість/розмиття. Цих функцій більш ніж достатньо для будь-якого фотографа-любителя.

Файловий менеджер (скріншот вище) можна запустити, клацнувши по ярлику програми FastStone Image Viewer або з повноекранного інтерфейсу. Інтерфейс файлового менеджера розділений на три частини: дерево папок, перед перегляд фотографії та список файлів в папці.

На перший погляд файловий менеджер здається марною функцією, яка тільки заважає. Але з часом до нього дуже звикаєш. За допомогою файлового менеджера можна набагато швидше і ефективніше керувати каталогом фотографій. Прямо з файлового менеджера можна запускати будь-які інструменти для редагування фотографій описані вище.

Також потрібно згадати про такі функції як пакетне перетворення і пакетне перейменування. Інтерфейс вікна для пакетного перетворення ви можете побачити на скріншоті вище.

Деколи ці функції виявляються неймовірно корисними. Наприклад, вам необхідно відправити по електронній пошті кілька фотографій. Якщо ваші фотографії важать по 5-10 мегабайт, це може виявитися проблемою. У такому случаете, нам допоможе функція пакетне перетворення. З її допомогою можна швидко зменшити вагу фотографій, обравши менше дозвіл і вказавши рівень стиснення. При цьому ці параметри можна застосувати до групи файлів, заощадивши, таким чином, велику кількість часу.