Дитячий планшет

46

Планшет – відмінна сучасна іграшка, яка напевно сподобається дітям. Тому багато батьків задаються питанням, як вибрати планшет для дитини або які дитячі планшети існують. У цьому матеріалі ми розповімо про те, на що варто звертати увагу при виборі планшетного комп’ютера для вашої дитини.

Отже, як вибрати планшет для дитини? Як і при виборі будь-якої іншої іграшки, багато чого залежить від віку, статі і характеру дитини. Але, ми спробуємо дати деякі загальні рекомендації, які будуть корисні при виборі планшета для дитини.

Ціна дитячого планшета

Планшетні комп’ютери це досить складна техніка. Тому ціни на них можуть йти далеко за тисячу доларів. Однак на ринку існує маса більш доступних пристроїв, ціни на які починаються від 100 доларів. Може здатися, що 100 доларові комп’ютери це дуже прості і дешеві пристрої, які ні на що не здатні. Однак це не завжди так.

Дітей в першу чергу цікавлять ігри. Тому варто вибирати планшет саме для ігор. Багато з дешевих 100 доларових планшетів оснащуються досить потужною апаратною начинкою. Це дозволяє запускати на таких устрйоствах навіть деякі вимогливі ігри, не кажучи вже про таких простих іграх як Angry Birds.

Але, якщо з внутрішньою начинкою у багатьох дешевих планшетів все в порядку, то з екраном найчастіше проблеми. У дешевих моделях використовуються невеликі 7 дюймові екрани з низьким дозволом і поганими кутами огляду.

Наприклад, планшет GoClever TAB R76.1 за ціною трохи більше 100$. Він оснащується процесором RockChip 2928 (ARM Cortex-A9) з тактовою частотою 2 ГГц і графічним ядром Mali-400. Це досить потужна начинка для такої ціни. Проте в даному пристрої встановлений низькоякісний TN-дисплей з роздільною здатністю 800?480. А це вже не так добре.

Для того щоб поганий екран не позначився на зір вашої дитини краще вибирати планшети з більш високої цінової категорії. Наприклад, до 200 доларів.

Другий приклад, планшет 3Q Qoo! Surf Tablet PC RC0722C за ціною приблизно 200$. Тут вже більш оптимальна начинка. У даній моделі більш потужний процесор, ніж у попередньому прикладі, і при цьому він оснащується якісним IPS-дисплей з більш високою роздільною здатністю.

Безпека планшета для дитини

Цей пункт особливо актуальний для маленьких дітей. Планшет для дитини повинен мати просту і надійну конструкцію. Жодних надто випирають кнопок, які можна відкусити і проковтнути. Це стосується і заглушок на порти, хромованих вставок в корпус і наклейок. Як правило, ці елементи кріпляться не занадто надійно їх можна відірвати.

Апаратна і програмна начинка планшета для дитини

Вибираючи дитячий планшет, варто в першу чергу орієнтуватися на ігри. Швидше за все, дитина буде використовувати планшет саме для ігор. Тому обрана модель повинна відповідати двом умовам:

 • Для цього планшетного комп’ютера повинно бути багато ігор;
 • Апаратна начинка повинна бути досить потужною для комфортної роботи ігор.

Що стосується кількості ігор, то тут все досить просто. У магазині додатків для операційної системи Android велику кількість якісних ігор, багато з яких безкоштовні. Єдине на що потрібно звернути увагу, це версія операційної системи Android. Для комфортної роботи потрібно вибирати планшет з Android 4.0 або більш новою версією.

З іншого боку вибрати планшет з оптимальною апаратною начинкою вже не так просто. Нижче ми наведемо мінімальні характеристики, які необхідні для комфортної роботи і запуску ігор.

 • Процесор:
  • Тактова частота 1 ГГц і вище;
  • Кількість ядер: чим більше тим краще. Оптимальний варіант 2 і більше;
 • Графічний прискорювач:
  • Adreno 225 і вище, Mali-400 і вище, або інший аналогічний прискорювач;
 • Кількість оперативної пам’яті:
  • Чим більше, тим краще, оптимальний варіант 1 Гб;
 • Діагональ екрану:
  • на ваш смак;
 • Тип матриці екрана:
  • Виключно IPS;
 • Роздільна здатність екрану:
  • Від 1024?600 для 7-дюймових екранів;
  • Від 1280?800 для 10-дюймових екранів;

На даний момент найбільш оптимальними планшетами можна вважати пристрої на базі процесора NVIDIA Tegra 3. Це процесор 2012 року, але при цьому він залишається актуальним. Наприклад, 7-дюймовий планшетний комп’ютер ASUS Google Nexus 7 або 10 дюймовий Asus MeMO Pad Smart 10.

планшет для ребенка

Дитячі планшети від виробників

Багато виробників випускають спеціальні моделі планшетів, які позиціонуються саме як дитячі планшети. Такі пристрої оснащуються спрощеною версією операційної системи, великим набором передвстановлених ігор. А також яскравим і незвичайним дизайном. Подібні пристрої могли б бути оптимальним вибором для маленьких дітей, проте їх дуже важко знайти у продажу.