Диспетчер завдань відключений адміністратором

54

В попередній статті ми розповідали про те, що робити, якщо редагування реєстру заборонено. На цей раз мова піде про Диспетчері завдань. Часто після зараження вірусами доступ до нього виявляється заблокованим, і користувач бачить повідомлення «Диспетчер завдань відключений адміністратором».

Для того щоб відновити доступ до Диспетчера завдань у вас повинен бути доступ до редагування реєстру. Як правило, віруси блокують доступ до реєстру та диспетчеру завдань одночасно. Тому якщо у вас немає доступу до реєстру, в першу чергу вирішите цю проблему. У цьому вам допоможе стаття, посилання на яку ми наводили вище.

Що робити при помилку «Диспетчер завдань відключений адміністратором»?

За доступ до Диспетчера завдань відповідає ключ реєстру DisableTaskMgr. Він знаходиться в гілці реєстру:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System.

Якщо значення цього ключа 1, то при спробі запустити диспетчер завдань ви будете бачити повідомлення системи «Диспетчер завдань відключений адміністратором».

Але, виправити проблему дуже просто: для цього достатньо вручну змінити значення параметра DisableTaskMgr на 0 або запустити спеціальний REG файл, який автоматично внесе необхідні зміни до реєстру. REG файл це звичайний текстовий файл з розширенням REG. При запуску такого файлу його вміст вноситься операційною системою безпосередньо в реєстр.

Для того щоб створити REG файл для відключення повідомлення «Диспетчер завдань відключений адміністратором» запустіть текстовий редактор Блокнот і скопіюйте в нього таку команду:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

«DisableTaskMgr»=dword:00000000

Після цього файл необхідно зберегти під будь-яким ім’ям REG. Коли REG файл створений, достатньо просто запустити, і необхідного значення ключа реєстру буде змінено на 0.