Чим відрізняється SD від SDHC і SDXC

166

З розповсюдженням мобільних пристроїв карти пам’яті SD набрали величезну популярність. Зараз їх використовують майже також часто, як і звичайні флеш-накопичувачі. З розвитком мобільних пристроїв карти пам’яті SD отримали дві нові модифікації. Це SDHC і SDXC. Але, далеко не всі користувачі знають, чим відрізняється SD від SDHC і SDXC. В цьому ми і спробуємо розібратися у цій статті.

Для того щоб зрозуміти, чим відрізняється SD від SDHC і SDXC потрібно вивчити історію розвитку карт пам’яті SD з самого початку.

SD

Карта SD була розроблена на основі карти пам’яті MMC і представлена в 2000 році. Перша версія даної карти пам’яті отримала назву SD 1.0 і дозволяла зберігати від 8 мегабайт до 2 гігабайт інформації. Пізніше з’явилася версія SD 1.1 яка дозволяла зберігати до 4 гб інформації.

Карти пам’яті SD має зворотну сумісність з MMC. У більшості випадків, карту пам’яті SD можна замінити на MMC. Але SD карти мають і відмінності від MMC. Зокрема вони товщі. Тому SD карту в слот для установки MMC не вийде.

Крім цього карти пам’яті SD отримали ряд важливих функцій, яких немає в MMC. Наприклад, карта пам’яті MMC має спеціальну захищену область пам’яті. Також SD карти оснащуються механічним перемикачем, з допомогою якого можна заблокувати запис на карту пам’яті.

SDHC

Карти пам’яті SDHC є наступним витком розвитку карт пам’яті SD. Головною відмінністю SD від SDHC є обсяг даних, які може зберігати карта. Карти SDHC дозволяють зберігати до 32 гігабайт даних. Розширити доступний об’єм пам’яті вдалося завдяки переходу на секторну адресацію. У картах пам’яті SD використовувалася побайтова адресація. Що не дозволяло зберігати більше 4 гігабайт даних. За секторна адресація, як на жорстких дисках, вирішила цю проблему.

Чем отличается SD от SDHC

Незважаючи на збільшений обсяг карти даних, карти пам’яті SDHC зберігають зворотну сумісність. Це означає, що пристрої, призначені для роботи з картами SDHC, можуть без проблем працювати і зі старими SD картами.

SDXC

Наступним етапом розвитку карт пам’яті SD стала поява SDXC. Як і у випадку з SDHC, головним нововведенням в SDXC став обсяг даних, які може зберігати така карта.

Чем отличается SD от SDXC

Формат SDXC дозволяє зберігати на карті до 2 терабайт даних. Звичайно, накопичувачів з таким обсягом поки не існує. На даний момент максимальний об’єм для карт пам’яті SDXC становить 64 гігабайти.