Чому не працюють на компютері навушники

147

Проблеми з підключенням та роботою навушників зустрічаються досить часто. В даному матеріалі ми розглянемо декілька найбільш ймовірних причин, чому навушники можуть не працювати при їх підключенні до комп’ютера.

Причина № 1. Навушники неправильно підключені.

Якщо на вашому комп’ютері не працюють навушники, то в першу чергу треба перевірити, як вони підключені. Навушники завжди підключаються до роз’єму, який виділений зеленим кольором.


Якщо на вашому комп’ютері роз’єми для мікрофона і навушників не виділені різними кольорами, то дивіться на позначення, які присутні поруч з роз’ємами.


Причина № 2. Не встановлені драйвери звукової карти.

Якщо у вас не встановлені драйвери, то на вашому комп’ютері не буде звуку і як наслідок ваші навушники не будуть працювати. Для того щоб перевірити наявність драйверів відкрийте «Диспетчер пристроїв». Це можна зробити, виконавши команду «mmc devmgmt.msc» або через «Панель управління – Обладнання і звук – Диспетчер пристроїв».

В «Диспетчері пристроїв» потрібно відкрити розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої» і перевірити там наявність звукової карти. Якщо звукової карти немає, або вона відображається як «Невідомий пристрій», то вам потрібно встановити драйвери для звукової карти.

звуковая карта в Диспетчере устройств

Якщо ви використовуєте інтегровану звукову карту, то драйвери для неї можна знайти на сайті виробника материнської плати. У випадку дискретної звукової карти драйвери потрібно шукати на сайті безпосереднього виробника звукової карти.

Причина № 3. Не підключена або неправильно налаштована передня панель на системному блоці.

Досить поширена причина проблем з навушниками і мікрофоном на комп’ютері це неправильно підключена передня панель на системному блоці. Справа в тому, що передня панель системного блоку (там, де розташовуються роз’єми для навушників і мікрофону) підключається до материнської плати за допомогою набору одиночних провідників, кожен з яких потрібно підключити до певного контакту. З-за цього дуже легко помилитися і переплутати контакти.

проводники для подключения передней панели

Крім цього слід врахувати, що існує дві різні схеми підключення роз’єму для навушників і роз’єм для мікрофона на передній панелі (AC97 і HD Audio). Можлива ситуація, коли роз’єми на передній панелі системного блоку підключені за однією схемою, а в налаштуваннях звукової карти вказана інша схема підключення. В цьому випадку також не будуть працювати ні навушники, ні мікрофон.

AC97 и HD Audio в настройках звуковой карты

На щастя, перевірити наявність проблем з підключенням передній панелі дуже просто. Все що вам потрібно зробити, це підключити свої навушники до роз’єму на задній частині системного блоку, іншими словами, вам потрібно увіткнути навушники прямо в материнську плату. Якщо при такому підключенні навушники все одно не працюють, то треба шукати іншу причину. Якщо ж при підключенні до материнської плати навушники працюють, то потрібно розбиратися з підключенням передній панелі системного блоку.

Причина № 4. Навушники несправні.

Якщо ви перевірили все вищеописане, але ваші навушники все одно не працюють, то треба перевірити, чи справні вони чи ні. Для цього навушники потрібно підключити до будь-якого іншого джерела звуку. Наприклад, можна навушники можна підключити до іншого комп’ютера або телевізора.

В крайньому випадку навушники можна підключити до будь-якого телефону. Але, у разі підключення до телефону навушники можуть працювати набагато тихіше, ніж від комп’ютера.