Чому компютер вимикається сам по собі

139

Одна з найбільш поширених проблем при роботі з комп’ютером це раптове вимикання. Комп’ютер вимикається сам по собі, без будь-якої участі користувача. Це може відбуватися під час підвищеного навантаження на комп’ютер або взагалі, без будь-яких видимих причин. Подібна поведінка комп’ютера створює масу незручностей, навіть якщо вимикання відбуваються нечасто.

Саме для тих, хто зіткнувся з подібною проблемою і написана ця стаття. Тут ви зможете дізнатися найбільш ймовірні причини раптових вимикань комп’ютера та дізнаєтеся, що потрібно зробити, щоб ваш комп’ютер працював нормально.

Перегрів процесора або інших комплектуючих комп’ютера.

Якщо ваш комп’ютер вимикається сам по собі, то перше, що потрібно перевірити температуру процесора і інших компонентів комп’ютера. Зазвичай до раптових вимиканням призводить саме перегрів процесора, але в деяких випадках проблема може бути в перегріві інших компонентів. Для перевірки температури можете використовувати програму HWmonitor або будь-яку іншу програму для спостереження за поточними параметрами комп’ютера.

Проблеми з блоком живлення.

Проблеми з блоком живлення це друга за поширеністю причина, яка може призводити до того, що ваш комп’ютер буде виключатися сама по собі. З блоком живлення буває дві основні проблеми: недостатня потужність або несправність. Якщо ваш комп’ютер почав вимикатися після установки нових комплектуючих, то, швидше за все, у вашого блоку живлення недостатня потужність. Найчастіше це відбувається після установки нової відеокарти. В цьому випадку потрібно підібрати новий відповідний по потужності блоку живлення. Якщо ж нові комплектуючі не встановлювалися, то можливо ваш блок живлення несправний. У цьому випадку вам потрібно просто придбати новий блок живлення з такою ж потужністю.

Віруси або пошкодження операційної системи.

Якщо комп’ютер заражений вірусами, то про стабільну роботу можна забути. Комп’ютер буде гальмувати, глючити і вимикатися. Якщо є підозри на віруси, то потрібно терміново встановити хороший антивірус. Краще всього вибрати пробну версію платного антивіруса. Пробної версії буде більш ніж достатньо, для того щоб перевірити комп’ютер і видалити віруси. Якщо комп’ютер заражений серйозно, то швидше за все, доведеться виконати перевстановлення Windows. Оскільки системні файли можуть бути пошкоджені, а отже, проблеми з вимиканням комп’ютера можуть тривати навіть після видалення всіх вірусів. Крім цього до пошкодження операційної системи можуть призводити деякі програми. Наприклад, до таких небажаних наслідків може призвести використання різних програм для оптимізації Windows.

Перебої з електрикою.

Ще одна причина вимикань комп’ютера це перебої з електрикою. Навіть незначні перепади напруги в мережі можуть призводити до вимикання комп’ютера. При тому, що інша електроніка в будинку може працювати нормально. Вирішити проблеми з електрикою можна з допомогою джерела безперебійного живлення (або ДБЖ).

Проблеми з драйверами і антивірусами.

Якщо комп’ютер почав вимикатися сам по собі після установки драйверів або антивірусів, то можливо проблема саме в цьому програмному забезпеченні. Видаліть встановлений вами софт і протестуйте комп’ютер. Можливо, цього буде достатньо для того, щоб повернути стабільну роботу вашого комп’ютера. Якщо комп’ютер вимикається раніше, ніж ви встигаєте видалити ці програми, то спробуйте завантажити комп’ютер у безпечному режимі.

Проблеми з новими комплектуючими.

Не рідко після установки нових комплектуючих комп’ютер починає вести себе не стабільно. Він може вимикатися, перевантажуватися або взагалі не запускатися. В цьому випадку потрібно повернути комп’ютер до тієї конфігурації, яка використовувалась раніше. А нові комплектуючі протестувати на іншому комп’ютері.

Серйозна апаратна несправність

Якщо ви виключили всі вище перераховані проблеми, то, швидше за все у вас серйозна апаратна несправність. Щось з ваших комплектуючих зламалося і не дає комп’ютера нормально працювати. Це може бути жорсткий диск, материнська плата або оперативна пам’ять. Якщо у вас мало досвіду в обслуговуванні комп’ютерів, то навряд чи зможете самостійно перевірити всі ці варіанти. Тому якщо у вас є підозри, що «щось згоріло», то краще звернутися за допомогою в сервісний центр або до досвідченого компьютерщику.