Чому БІОС не бачить флешку

45

Сучасні ноутбуки все частіше не оснащуються приводом оптичних дисків. А серед нетбуків і ультрабуків взагалі неможливо знайти модель, яка б надавала можливість використання оптичних дисків. У такій ситуації виникає необхідність встановлювати операційну систему з флешки.

Намагаючись встановити операційну систему з флешки, багато користувачів стикаються з тим, що їх БІОС не бачить флешку. У результаті вони не можуть налаштувати пріоритет завантаження і запустити установку. У даній статті ми розглянемо можливі причини, які можуть призводити до подібної проблеми.

Флешка підключена до комп’ютера після включення. Для того щоб БІОС нормально визначив флешку її потрібно підключити до комп’ютера, після цього перезавантажте комп’ютер і увійти в БІОС. Якщо ви будете підключати флешку вже після того як комп’ютер був включений, то у вас, швидше за все, нічого не вийде.

Флешка не справна. Якщо флешка була підключена правильно, то наступне, що треба перевірити, чи це справність самої флешки. Використовуйте іншу флешку, для того щоб виключити цей варіант. Якщо інший флешки немає під рукою, то можна спробувати підключити вашу флешку до іншого комп’ютера увійти BIOS. Якщо на іншому комп’ютері BIOS буде бачити флешку без проблем, то значить проблема не в ній.

Не робочий USB порт. Підключіть флешку до іншого USB і після перезавантаження увійдіть в БІОС і перевірте флешку. Якщо проста зміна USB порту не допомогла, то потрібно увіткнути флешку в USB порт на задній частині системного блоку. Оскільки є ймовірність, що роз’єм USB на передній панелі не підключені правильно.

Контролер USB відключений в налаштуваннях BIOS. В деяких версіях BIOS є можливість відключити контролер USB. Природно, якщо контролер USB відключений, то БІОС не буде бачити флешку. Що б виключити цей варіант, увійдіть в BIOS та знайдіть розділ з налаштуваннями вбудованих пристроїв. На зображенні показано, як може виглядати цей розділ BIOS.

Занадто стара версія BIOS. Завантаження з флешок з’явилася не так давно. Тому зараз в роботі знаходиться безліч комп’ютерів, БІОС яких не розрахований на завантаження з флешки.