Безкоштовні архіватори

61

Зараз існує велика кількість різних безкоштовних архіваторів. Тому використовувати платні рішення, тим більше на домашньому комп’ютері, немає сенсу. У даній статті ми розглянемо найбільш популярні безкоштовні архіватори.

7-Zip

Безумовно, королем безкоштовних архіваторів є програма 7-Zip. Дана програма є open source проектом і поширюється абсолютно безкоштовно. Ви можете використовувати 7-Zip не тільки в особистих, але і в комерційних цілях. Більш того програма має відкритий вихідний код, більша частина коду поширюється під ліцензією GNU LGPL.

бесплатный архиватор 7-Zip

7-Zip

За кількістю своїх функцій 7-Zip також на голову вище багатьох безкоштовних архіваторів.

Основні можливості безкоштовного архіватора 7-Zip

 • Підтримувані алгоритми стиснення: LZMA, PPMd, LZMA2, Deflate, Bzip2 і Deflate64;
 • Підтримувані формати архівів (створення і відкриття): 7z, GZIP (GZ, TGZ), BZIP2 (BZ2, TB2, TBZ, TBZ2), TAR, XZ, ZIP;
 • Можливість відкриття практично всіх популярних форматів врхивов.
 • Можливість шифрування 7z і ZIP архівів згідно з алгоритмом AES-256
 • Інтеграція в контекстне меню
 • Плагіни для популярних файлових менеджерів
 • Підтримка великої кількості мов
 • Наявність 64-бітної версії
Сайт: http://www.7-zip.org/.

IZArc

Потужний безкоштовний архіватор для операційної системи Windows. Незважаючи на те, що IZArc не так популярний, як 7-Zip, даний архіватор практично нічим йому не поступається. Головною особливістю архіватора IZArc є зручний інтерфейс, що складається з двох колонок. Подібний інтерфейс можна часто зустріти у різноманітних файлових менеджерів, але для архіватора це рідкість.

Цей безкоштовний архіватор дозволяє створювати архіви таких форматів: 7-ZIP, BZA, LHA, YZ1, CAB, BH, JAR, ZIP. Список доступних форматів для відкриття цією програмою значно ширше. IZArc дозволяє розпаковувати A, ACE, ARC, ARJ, CPIO, DEB, ENC, B64, BIN, BZ2, C2D, CDI, GCA, ISO, LIB, LZH, GZ, GZA, HA, IMG, MBF, MDF, PK3, RAR, MIM, NRG, PAK, PDI, RPM, TARTZ, UUE, , TAZ, TBZ, TGZ, WAR, XXE, Z, ZOO.

Бесплатный архиватор IZArc

IZArc

Серед інших можливостей потрібно відзначити:

 • Можливість роботи з образами дисків у форматі ISO, NRG, BIN, MDF, IMG, PDI, CDI, C2D;
 • Можливість створення і багатотомних архівів, що саморозпаковуються
 • Відновлення пошкоджених архівів
 • Шифрування архівів за допомогою алгоритму AES-256
 • Інтеграція в контекстне меню
 • Підтримка різних мов
Сайт: http://www.izarc.org/.

PeaZip

Наступним безкоштовним архіватором, який ми розглянемо, є PeaZip. Як і 7-Zip дана програма є open source проектом. Існують версії архіватора PeaZip під операційні системи Windows, Linux та інших UNIX-подібні.

Безкоштовний архіватор PeaZip дозволяє створювати і розпаковувати архіви у всіх популярних форматах. Крім цього, програма підтримує власний формат архівів під назвою Pea.

Бесплатный архиватор Peazip

Peazip

Але, на жаль поки у PeaZip є ряд серйозних проблем, що не дозволяє серйозно конкурувати з 7-Zip. Зокрема інтерфейс програми не повністю підтримує кодування UTF8, також не працює перетягування файлів і папок в інтерфейс програми.

Сайт: http://peazip.sourceforge.net/.

Який безкоштовний архіватор кращий?

Дати однозначну відповідь складно. На даний момент 7-Zip виглядає найбільш цікаво. Він надає повний обсяг функцій, які зазвичай бувають у платних архіваторах. Також даний архіватор буде дуже корисний користувачам, які разом Провідника, воліють використовувати спеціалізовані файлові менеджери.

IZArc також дуже непоганий варіант. Його можна сміливо встановити на деякий час для того, щоб вирішити чи подобається вам його інтерфейс. З PeaZip поки все не так райдужно. У програми є деякі проблеми і на тлі таких потужних суперників даний безкоштовний архіватор очевидно програє.