Автозавантаження в Windows 7

48

Автозавантаження в Windows 7 це інструмент, який дозволяє завантажувати програми в автоматичному режимі відразу після завантаження Windows 7. Це дозволяє зробити роботу з комп’ютером набагато зручніше. Програми, які повинні працювати завжди, чи потрібні відразу після завантаження – запускаються автоматично.

Однак це іноді створює проблеми. Багато програми при установці, записують себе в автозавантаження, не дивлячись на те, що їх автозавантаження далеко не обов’язкова. Причому іноді користувачеві навіть не надається можливість відключити цю функцію. В результаті в автозавантаженні Windows 7 з’являється величезна кількість не потрібних програм, які призводять до довгої завантаженні Windows 7. Крім цього ці програми споживають оперативну пам’ять і процесорний час, і якщо таких програм дуже багато на слабких комп’ютерах це може призводити до зниження швидкості роботи Windows 7.

Управління автозавантаженням з допомогою MSCONFIG

Для управління автозавантаженням в Windows 7 передбачена вбудована утиліта під назвою «Конфігурація системи». Для того щоб запустити її необхідно натиснути на кнопку «Пуск», після чого в рядку пошуку ввести команду MSCONFIG і натиснути ENTER.

автозагрузка Windows 7

Тут для редагування автозавантаження Windows 7 передбачена вкладка під назвою «Автозавантаження». Відключити автозавантаження, який або програми можна прибравши відповідну галочку.

автозагрузка Windows 7

Крім цього тут, на закладці «Служби» можна відключити автоматичний старт системних служб. Проте з цією функцією потрібно бути дуже обережним. Відключення деяких служб може привести до некоректної роботи операційної системи Windows 7. Тим не менш, відключати служби, виробник яких відмінний від Microsoft Corporation можна цілком спокійно. Для цього відсортуйте список служб по стовпцю «Виробник».

автозагрузка Windows 7

Крім утиліти «Конфігурація системи» для управління автозавантаженням Windows 7 можна використовувати програми сторонніх виробників. Однією з кращих програм такого роду є програма Autoruns. Вона сканує всі можливі способи автозавантаження в Windows 7 і видає повний список автоматично завантажуваних компонентів. Також як і в попередньому випадку відключити автозавантаження не потрібних програм можна прибравши відповідну галочку.

автозагрузка Windows 7

Як додати програму в автозавантаження?

Найпростішим способом додати програму в автозавантаження Windows 7 є папка Автозавантаження в меню «Пуск». Для того щоб відкрити цю папку запустіть меню «Пуск» — «Всі програми» і клацніть правою кнопкою на папці «Автозавантаження», тут необхідно вибрати пункт «Відкрити». Після цього у вас відкриється папка Автозавантаження». Для того щоб програма автоматично завантажувалась при старті системи достатньо скопіювати її ярлик в цю папку.

автозагрузка Windows 7

Чим відрізняється автозавантаження від автозапуску

Не варто плутати автозапуск програм з автозавантаженням. Автозапуском (Autorun) прийнято називати автоматичний запуск програм з підключених компакт-дисків або знімних носіїв.