Autorun-вірусів – боремося з заразою

36

Технологія Autorun була розроблена для використання на CD дисках, але з часом вона стала застосовуватися для всіх носіїв інформації, в тому числі для флешок. З поширенням флеш накопичувачів розробники вірусів зрозуміли потенціал цієї технології і почали активно її використовувати. І на сьогоднішній день, поширення вірусів з автозавантаження на знімних носіях один з основних методів розповсюдження вірусів.

У цій короткій статті ви дізнаєтеся, як захистити свій комп’ютер від зараження вірусом через автозапуск. Боротьба з Autorun-вірусами має два можливих напрямки.

Перше полягає у створенні папки з ім’ям autorun.inf і ігор з налаштуваннями безпеки для цієї папки і флешки в цілому. Цей напрямок боротьби з вірусами має багато різних варіацій, але ефективність цих методів проти сучасних вірусів дуже мала.

Другим напрямком є налагодження операційної системи таким чином, щоб вірус навіть потрапивши на usb носій не зміг заразити комп’ютер. Для цього нам необхідно жорстко відключити автозавантаження для будь-яких носіїв.

І так, для повного відключення автозапуску нам необхідно виконати кілька команд:

REG ADD “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\CancelAutoplay\Files /v “*.*” /d “” /f

REG ADD “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf” /ve /d “@SYS:DoesNotExist” /f

REG ADD “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer /v NoDriveTypeAutoRun /t REG_DWORD /255 d /f

REG ADD “HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom” /v AutoRun /t REG_DWORD /d 0 /f

Щоб виконати ці команди запустіть вікно «Виконати» натиснувши комбінацію клавіш Win+R і скопіюйте туди команди по одній.