Артефакти на екрані монітора

51

У комп’ютерній термінології артефактами зазвичай називають різні спотворення, які можуть з’являтися на екрані монітора. У даній статті ми розглянемо найбільш поширені причини, які можуть призводити до появи артефактів на моніторі або дисплеї ноутбука, а також дамо деякі рекомендації по їх усуненню.

Причина № 1. Проблеми з кабелем.

Найпоширеніша причина появи артефактів на екрані монітора це проблеми з кабелем. Тому при виникненні таких проблем в першу чергу перевірте, чи підключений кабель до відео виходу вашого комп’ютера і відео входу монітора. Спробуйте відключити кабель і підключити заново. Особливу увагу приділіть фіксуючим гвинтів, які знаходяться з боків роз’ємів DVI і VGA. Постарайтеся закрутити ці гвинти як можна сильніше, це дозволить зафіксувати кабель в правильному положенні.

Якщо повторне підключення не допомагає прибрати артефакти з екрану, то спробуйте замінити кабель. Якщо точно такого ж кабелю немає під рукою, то можна спробувати підключити монітор за допомогою кабелю іншого типу. Зазвичай на моніторах є як мінімум два відео входу різних типів.

Якщо у вас ноутбук, то артефакти також можуть викликатися проблемами з підключенням дисплея. У цьому випадку ноутбук доведеться віднести в сервісний центр.

Причина № 2. Перегрів відеокарти.

Наступне, що потрібно перевірити при виникненні артефактів, це температура відеокарти. У різних відеокарт різні значення допустимих температур. Але, якщо приводити типові значення, то, зазвичай, максимальною температурою відеокарти вважається 80 градусів Цельсія. Якщо температура вашої відеокарти значно перевищує це значення, то це може призводити до появи артефактів.

Для того щоб перевірити температуру відеокарти вам знадобиться спеціальна програма. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму HWmonitor (знімок внизу).

температура видеокарты в HWmonitor

Також температуру відеокарти можна дізнатися у програмі GPU-Z (знімок внизу).

температура видеокарты в GPU-Z

Якщо, перегрів відеокарти підтвердиться, то для того щоб вирішити цю проблему вам потрібно буде очистити системний блок від пилу і при необхідності поліпшити його охолодження за допомогою додаткових вентиляторів. Якщо проблема з перегрівом відеокарти виникла на ноутбуці, то потрібно звернутися в сервісний центр. Там можуть прости очищення ноутбука від пилу або полагодити систему охолодження.

Причина № 3. Несправність відеокарти або проблеми з драйверами.

Також не можна виключати несправність відеокарти. Якщо ви перевірили кабель і температуру і не виявили нічого підозрілого, то варто перевірити і саму відеокарту. Для цього потрібно встановити в комп’ютер іншу відеокарту або запустити комп’ютер з використанням вбудованої графіки (якщо така є).

Якщо ж ви спостерігаєте артефакти на екрані монітора якраз при використанні вбудованої графіки, то несправність може бути присутнім в материнській платі або процесорі. У цьому випадку для перевірки потрібно знайти дискретну відеокарту і перевірити як комп’ютер буде працювати з нею.

дискретная видеокарта

Драйвери рідко призводять до появи артефактів, але цей момент також варто перевірити. Видаліть поточний драйвер для відеокарти та встановіть останню версію з офіційного сайту виробника. Для видалення драйвера відеокарти краще всього використовувати програму Display Driver Uninstaller. Дана програма повністю видаляє драйвери з системи, не залишаючи ніяких файлів або записів в реєстрі. Таке видалення дозволяє виключити вплив старих налаштувань після перевстановлення драйверів. Більш докладно про те, як видаляти драйвери за допомогою Display Driver Uninstaller можна прочитати в нашій статті.