Альтернатива стандартному диспетчеру завдань

46

Диспетчер завдань є однією з найбільш важливих програм в операційній системі Windows. Коли програми зависають обійтися без нього практично неможливо. Це врахували Microsoft, і в новій операційній системі Windows 8 диспетчер завдань повністю перетворився тепер він набагато зручніше і може виконувати велику кількість новий функцій. Але, що робити користувачам, які поки не готові переходити на Windows 8 і користуються більш старими версіями цієї операційної системи? У цьому випадку нам знадобляться альтернативні диспетчери завдань. У даній статті ми розглянемо ряд таких програм.

Process Explorer

Process Explorer це, напевно, найбільш відома і популярна програма з альтернативних диспетчерів завдань. Дана програма відображає список запущених програм у вигляді зручного дерева. На цьому дереві відмінно видно залежності між окремими запущеними процесами. За допомогою контекстного меню користувач може встановити пріоритет процесу, вказати процесор, закрити процес або переглянути властивості процесу.

Альтернатива диспетчеру задач: Process Explorer

Process Explorer

У вікні властивостей процесу користувачеві доступна вся можлива інформація про даному процесі. Проаналізувавши ці дані, користувач може легко прийняти рішення, що робити з тим чи іншим запущеним процесом.

Альтернатива диспетчеру задач: Process Explorer

Process Explorer. Властивості процесу

Крім цього дана програма вміє будувати красиві і дуже наочні графіки споживання системних ресурсів.

Альтернатива диспетчеру задач: Process Explorer

Process Explorer. Графіки

Розробником програми Process Explorer є компанія Winternals Software. У 2006 році ця компанія була придбана корпорацією Microsoft і зараз програма Process Explorer поширюється з її офіційного сайту.

Process Hacker

Як і попередня програма Process Hacker є потужним альтернативним диспетчером завдань і може повністю замінити стандартну утиліту. Більш того, можливості Process Hacker значно ширше, ніж у Process Explorer. Крім управління процесами, ця програма дозволяє керувати встановленими сервісами і проводити моніторинг за використанням підключення до мережі.

Альтернатива диспетчеру задач: Process Hacker

Process Hacker. Вкладка з деревом процесів

Інтерфейс програми розділений на три вкладки. У першій вкладці розміщений звичайний деревовидний диспетчер завдань. Тут користувач може переглядати запущені процеси і управляти ними. На другій вкладці розміщується список сервісів. З його допомогою користувач може запускати, вимикати і видаляти системні сервіси. Третя вкладка призначена для спостереження за використанням мережі. Тут відображається список програм, які підключаються до мережі, а також вся інформація про ці зв’язки.

Альтернатива диспетчеру задач: Process Hacker

Process Hacker. Вкладка із списком сервісів

Потрібно відзначити, що Process Hacker це вільна програма. Її вихідні коди можна завантажити на офіційному сайті.

System Explorer

System Explorer це досить незвичайний альтернативний диспетчер завдань. На відміну від двох попередніх програм System Explorer орієнтується в першу чергу на не дуже просунутих користувачів. Програма володіє приємним і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом дуже схожим на стандартний диспетчер задач. Завдяки цьому програма, здається, дуже простий і знайомою вже з перших хвилин роботи з нею.

Альтернатива диспетчеру задач: System Explorer

System Explorer. Вкладка з деревом процесів

Інтерфейс програми розділено на декілька вкладок. На першій можна побачити список запущених програм. Ця вкладка є точною копією першої вкладки в стандартному диспетчері завдань.

На другій вкладці розміщений деревовидний диспетчер завдань. З його допомогою можна керувати запущеними процесами. Як і в попередніх розглянутих програмах, керування виконується за допомогою контекстного меню.

На наступній вкладці виводиться графічна інформація про споживаних системних ресурсів. А на останній вкладці користувачеві доступна інформація про мережеві підключення. Тут можна побачити які програми використовують підключення до мережі.

Особливо корисною функцією даного альтернативного диспетчера завдань є перевірка процесів по базі даних. На вкладці з процесами користувач може клацнути по посиланню «Перевірити», після чого програма виконає пошук з онлайн бази даних і завантажить інтернет-сторінку, на якій буде детально описаний цей процес.