9 незвичайних застосувань для флешки

103

Ви напевно і не здогадуєтеся, що ваша улюблена флешка володіє великими можливостями, ніж просто збереження та передача файлів.
Поради розраховані як на новачків у використанні комп’ютера, так і на серйозно знаючих фахівців. Кожен знайде для себе щось цікаве і нове – починаючи від лікування зараженого вірусами комп’ютера, і закінчуючи запуском портативних програм прямо з флешки.

1. Блокування та розблокування комп’ютера.

За допомогою програми Predator флешку можна перетворити на ключ. За аналогією з дверним ключем, якщо флешка буде вставлена в комп’ютер, то він зможе завантажитися, в іншому випадку доступ до нього буде закритий. Якщо хто-небудь буде намагатися завантажити комп’ютер без такого ключа-флешки, то у відповідь отримає повідомлення «Доступ заборонений».

2. Сканування комп’ютера зараженого вірусами.

За допомогою безкоштовного портативного антивіруса AVG, записаного на флешку, можна сканувати комп’ютер на наявність вірусів. Після такого лікування комп’ютер повинен повернутися до життя.

3. Запуск портативних версій програм, утиліт, ігор.

Думаєте самим портативним пристроєм є ноутбук, смартфон або планшет? Правильна відповідь – ваша флешка! З її допомогою можна запускати портативні версії таких програм як Firefox, Chrome, OpenOffice і багатьох інших на абсолютно будь-якому комп’ютері.

4. Встановити та ознайомитися з Windows 8.

За допомогою мобільної версії операційної системи Windows 8 — Windows To Go можна завантажуватися з повним набором програм і особистих даних на будь-якому комп’ютері. Windows To Go – це звичайна версія Windows 8, здатна працювати безпосередньо на флешці. Тепер не потрібно видаляти минулу операційну систему, просто встановіть Windows 8 на флешку і тестуйте її нові можливості.

5. Спробуйте Linux.

Можливо, ви вже чули від своїх друзів про існування операційній системі Linux. Більшість з версій Linux легко встановлюються на флешку і запускаються безпосередньо з неї. Це зовсім інший, новий світ для користувачів Windows. Тому, дуже зручно зануритися в нього за допомогою вашої флешки, не втрачаючи можливості в будь-який момент повернутися в Windows.

6. Шифрування своїх документів і файлів.

Якщо флешка використовується за своїм основним призначенням – як переносник документів і файлів, то не полінуйтеся зашифрувати всю інформацію на ній. Після того, як інформація на флешці зашифрована, доступ до неї будете мати тільки ви. У разі втрати або крадіжки флешки, прочитати дані на ній буде неможливо.

7. Налаштування операційної системи Windows.

Дистрибутив Parted Magic на основі Linux дозволяє відключати паролі для Windows, створювати образи операційної системи, розбити жорсткий диск на розділи безпосередньо з вашої флешки. З Parted Magic це буде дуже просто та зручно зробити.

8. Установка Windows 7 на ноутбук MacBook

Якщо крім операційної системи OS X необхідний доступ ще й до Windows додатків, то можна встановити за допомогою флешки Windows 7 на комп’ютер від Apple. Особливо корисно це буде користувачам ноутбука MacBook Air, у якого немає приводу читання дисків CD/DVD.

9. Перетворіть флешку в подарунок.

Дуже просто перетворити флешку в подарунок для своїх друзів, знайомих або родичів. Фотографії, відео або музика, набір портативних програм чи готові завантажувальні дистрибутиви операційних систем – все це, записане на флешку, може стати відмінним подарунком.